سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی

سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی

خدمات پس از فروش ازجمله مهمترین سرویس هایی است که پس از خرید هر محصول توسط شرکت عرضه کننده ارائه می شود. آسانسور از مواردی است که در آن خدمات پس از فروش از اهمیت  بیشتری برخوردار است . 

واحد خدمات پس از فروش شرکت آسانسور نوین ارتفاع با برخورداری از مجرب ترین و با سابقه ترین تیم فنی و مهندسی خود اقدام به ارائه خدماتی منحصر به فردبا هدف پشتیبانی از کالاها و در جهت جلب رضایت مشتریان برای انواع آسانسور و پله برقی نموده است تا مشتریان شرکت با آرامش خیال از کلیه محصولات آسانسور هیرو آسانسور (خزر صعود) استفاده نمایند .

هم اکنون بیش از 500 دستگاه آسانسور در ایران  توسط متخصصین شرکت، سرویس و نگهداری می شوند ، تجربه عملی چندین ساله و کیفیت مناسب قطعات مورد استفاده در هیرو آسانسور  در خصوص  سرویس و نگهداری باعث شده تا میانگین تعداد خرابی بطور چشمگیری کاهش یابد.

آسانسور هیرو آسانسور با تدوین دستور العمل های خاص جهت انواع آسانسور ها،  آموزش پرسنل ، مدیریت صحیح  ، کنترل و بازرسی پرسنل خدمات و ایجاد راهکارهای منطبق با علم روز جهت پاسخگویی سریع به درخواست های مشتریان خدماتی باکیفیت و در خور مشتریان ارائه مینماید .واحد سرویس و نگهداری آسانسور هیرو (خزر صعود) در حال حاضر با بهره گیری از 30 نفر پرسنل مجرب و آموزش دیده در حال ارائه خدمات سرویس و نگهداری می باشد .